Witamy w Akademii Felinologii

Akademia Felinologii jest projektem, który ma na celu pomoc hodowcom w samokształceniu i pogłębianiu wiedzy z zakresu szeroko rozumianej felinologii. Treści na stronie są skierowane do wszystkich, hodowców jak i zwykłych miłośników, ale w szczególności do tych młodych adeptów sztuki hodowlanej, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w trudnym świecie genetyki, wystaw, organizacji i rozrodu zwierząt.

Akademia Felinologii powstała w miejsce Felinologicznego Portalu Edukacyjnego po rozwiązaniu się poprzedniej redakcji. Zachowując wszystkie dobre cechy dawnego portalu, a zyskując nowoczesną i przyjazną formułę, Akademia będzie kontynuować pracę na rzecz hodowców i kotów, w myśl zasady, że tylko hodowla oparta na wiedzy i doświadczeniu może zagwarantować szczęście naszych podopiecznych.

Zdajemy sobie sprawę, że ta praca nigdy się nie skończy i nie jest możliwe zgromadzić całej niezbędnej wiedzy o felinologii. Dołożymy jednak wszelkich starań, by udostępnić na tej stronie możliwie jak najwięcej informacji. Każdy hodowca może nam w tym zadaniu pomóc: dzieląc się swoją wiedzą, tłumacząc zagraniczne artykuły czy namawiając do współpracy innych specjalistów. Wspólnymi siłami możemy osiągnąć znacznie więcej.

Izabela Kurkiewicz